26 Ekim 2021 Salı
Araç Kamera Sistemleri

Araç kameraları, genel yapıda tüm araçlarda uygulanabilen kameralardır.Sistem İP ve ANALOG olarak uygulanabilir.Sistemin amacı taşınan ürünün, verilen hizmetin ve çalışma alanındaki güvenliği sağlamak için uygulanır.

Minibüs Kameraları :
Servis minibüslerine ve okul taşıtlarına uygulanan sistemlerdir. Bu sistemler ilgili bakanlıkların çıkarmış olduğu yönetmeliklere göre belirlenir ve yetkisi, onayı alınmış firmalar tarafından montajı yapılır.Sistem HD olarak aracın içini önünü ve arkasını sesli ve görüntülü olarak kaydeder.İstenirse bu veriler uzaktanda mobil ve bilgisayardan izlenebilir.Gece ve gündür HD olarak kayıt yapan sistemlerdir.

Otobüs Kameraları :

Servis otobüslerine uygulanan sistemlerdir. Bu sistemler ilgili bakanlıkların çıkarmış olduğu yönetmeliklere göre belirlenir ve yetkisi, onayı alınmış firmalar tarafından montajı yapılır.Sistem HD olarak aracın içini önünü ve arkasını sesli ve görüntülü olarak kaydeder.İstenirse bu veriler uzaktanda mobil ve bilgisayardan izlenebilir.Gece ve gündür HD olarak kayıt yapan sistemlerdir.

Otobüs Kameraları :

Taksi Kameraları :
Ticari taksilerde uygulanan sistemlerdir. Bu sistemler ilgili bakanlıkların çıkarmış olduğu yönetmeliklere göre belirlenir ve yetkisi, onayı alınmış firmalar tarafından montajı yapılır.Sistem HD olarak aracın içini önünü ve arkasını sesli ve görüntülü olarak kaydeder.İstenirse bu veriler uzaktanda mobil ve bilgisayardan izlenebilir.Gece ve gündür HD olarak kayıt yapan sistemlerdir.

Kamyon ve Tır Kamera Sistemleri :
Kamyon ve tır kameraları zor şartlarda sürücüye kolaylık sağlayan sistemlerdir. Kamyonlarda kör noktalar bulunmakdatır.Bağlanan kameralarla bu kör noktalar yok edilip sürücüye kolaylık sağlanmaktadır.Bu sayede taşınan ürünün emniyeti ve çevre güvenliği sağlanmaktadır.Tırlarda ise manevralar oldukça zordur. Doğru noktalara bağlanan kameralarla bu sistem sürücüye aşırı kolaylık sağlamaktadır. Tır parketmelerinde manevralarda sürücü rahat bir şekilde aracını kotrol edebilir.Sistem gece gündür HD olarak kayıt yapabilir, istenirse bu kayıtlar uzaktan canlı veya geriye dönük olarak izlenebilir.Firmalar içinse bu sistemler ürün güvenliği sağlamaktadır. Kasalara yada dorselere bağlanan kameralarla ürünlerini yüklerken, taşırken ve indirirken kontrol edebilir, hasar oluşmasını, kaybolmasını engelleyebilir yada sorumlusunu bulabilir. Böylece gerekli tedbirleri alır. Sistemler tamamen bu araçlara özel olarak seçilmiş sistemlerdir.Uzun yıllar aracın orjinal ürünleri gibi kullanılabilir.