26 Ekim 2021 Salı
İş Makinesi Kamera Sistemleri ve Tüm Araç Kamera Sistemleri

Bu sistemler genel olarak sürücünün, ürünün ve firmaların güvenliğini sağlamak ve kayıt altına almak için kullanılan sistemlerdir. Sistemler paket olarak hazırlanmış olup her iş makinası için özel çalışma yapılmaktadır.

Vinç Kamera Sistemleri :
Vinç operatörleri taşıdıkları ürünleri çok kontrollü bir şekilde naklini yapmakla mükelleftirler.Ama her zaman bunu yapabilmeleri kolay olmamakla birlikte bazen başka kişilerden destek almak zorunda kalırlar.İşte kamera sistemi bu noktada devreye girer. Doğru noktalara bağlanan kameralarla operatörün önüne takılan monitörle çok rahat bir şekilde destek almadan her türlü transferi kolaylıkla yapabilirler.Böylece iş daha hızlı ve güvenli bir şekilde ilerler buda kazanç olarak geri döner.

Forklift Kamera Sistemleri :
Forklift operatörleri transfer esnasında çok zor anlar yaşayabilirler.Üst üste konulan paletler yada yüksek istiflenmiş kolileri taşırken çok kör nokta kalabilir.Doğru noktalara bağlanan kameralarla bu kör noktalar yok edilir ve opratörün işi kolaylaşırken çevre güvenliğide sağlanmış olur.

Konteyner İstif Makinası :
Bu araçlar çok büyük ve tonajlı araçlardır.Aynı zamanda taşıdıkları konteynerlerde öyledir. Yapılan bir hatanın verdiği zarar çok büyük olmaktadır.Burdaki amaç istif makinasının kollarına bağlanan kameralarla konteynerin etrafını görerek transferi güvenli hale getirmektedir.Aynı zamanda kamera olmayan makinalarda üst üste istifleme oldukça zordur.Ya destek almalı yada yapmamalıdır.Kamera sistemi bağlanmış bir istifmakinasıyla alanda rahat bir şekilde transfer yapabilir, üst üste istif yapabilirsiniz.Bu size zaman ve yer kazandırır aynı zamanda hataları en az düzeye getirerek sizi zarardan kurtarır.