16 Nisan 2021 Cuma

Evet, yeni bulut teknolojisi ile artık bu mümkün, sabit (statik) ip olmadan da izleme olanağınız var. Hem mobil telefonunuzdan hem de bilgisayarınızda izleme yapabilirsiniz.

Öncelikle USB diski kayıt cihazına takıyoruz. Mouse(fare) kullanarak daha kolay yedek alabilirsiniz. Mousedan sağ tuşu tıklayın, açılan pencere de Ana Menu vardır. Ana Menüye tıkladığınızda Kullanıcı Adı ve Şifre girişi soracaktır. Giriş yaptıktan sonra Yedek yazan bölüme tıklıyoruz. Açılan ekranda USB diski seçiyorsunuz. Açılan saat ve tarih ekranından yedeğini almak istediğiniz zamanı belirliyor ve EKLE butonuna tıklıyorsunuz. Sıralı halde kayıtlar gelecektir. Almak istediklerinizi seçip ekranın en altındaki BAŞLAT butonuna tıklıyoruz.

Cihaza takmış olduğunuz USB flash diske FAT32 formatında biçimlendirme yapmanız gerekmektedir.

Evet, güvenlik kayıt cihazları için özel harddiskler üretilmektedir, daha performanslı ve stabil çalışmaktadır.

Watermark, kamera görüntülerini kayıt eden cihazın görüntüleriyle oynandığında program sayesinde bunu görebilme özelliğidir. Watermark, görüntülerin üzerine kodlama yöntemi ile özel kodlar yerleştirir. Bu özellik sayesinde kamera görüntüleri mahkemelerde delil olarak kullanılabilmektedir.

Evi içi kurulum modunda eviniz de bulunduğunuzda da alarm sistemini rahatlıkla kurabilir güvende kalabilirsiniz.

Alarm sistemini çalıştırmak veya kapatmak için dilerseniz uzaktan kumanda kullanabilir veya şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz. Sistem devrede iken evinize/iş yerinize geldiğinizde ise şifrenizi girmek ve sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.

Böyle bir durumda öncelikle olayın bir yanlışlık mı yoksa hırsızlık mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman sorun çözümlenir.

Alarm sistemleri elektrik kesintisi ya da kötü niyetli kişiler tarafından elektrik sistemine müdahale edilmesi durumlarında alarm paneli üzerinde bulunan akü ile uzun süre çalışmaya devam eder. Elektriğin uzun süreli kesintisi durumunda akü son gücüyle alarmı devreye alır. Siren sesli uyarı verir. Alarm İzleme Merkezi’ne de uzun zamandır elektrik olmadığına dair uyarı gider. Güvenlik sisteminiz her koşulda yaşam alanınızı korumaya devam eder.

Demir parmaklıklar; yangın, deprem gibi acil durumlarda çıkışı engelleyerek can kaybına sebep olabildikleri için önerilmemektedir.

Sigorta ise, sizin maddi güvenliğinizi sağlayarak, hırsızlık / yangın vb. olaylar sonrasındaki zararınızı karşılamaktadır. Hırsızlık olaylarında hem can güvenliğiniz hem de manevi değerleriniz tehdit altındadır. Güvenlik sistemleri ile bu gibi kötü deneyimler başınıza gelmeden müdahale edilebilir, böylece hem can hem mal güvenliğiniz korunmuş olur.​

Elbette kullanabilirsiniz. Evcil hayvanlar için tasarlanmış özel pet hareket dedektörlerimiz ile 40 kg’ a kadar evcil hayvanlarınıza hareket serbestliği tanıyoruz. Konu ile ilgili evinize keşfe gelen güvenlik personelimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.​

Yeni taşınacağınız ev / iş yerinizde önceden yapılacak ücretsiz keşfe istinaden, eğer uygunsa sisteminizi aynı şekilde, eğer ilave dedektörler gerekiyorsa sisteminizi ilave dedektörler eklenerek, kullanmaya devam edebilirsiniz.​

​Tüm montaj işlemleri deneyimli montaj ekiplerimiz tarafından, evinizde herhangi bir hasar oluşmaması için maksimum hassasiyet gösterilerek gerçekleştirilir. Alarm sisteminizi kablolu ya da kablosuz sistem olarak seçebilirsiniz. Kablosuz sistemde ; alarm paneli, sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolaması yapılması mecburidir, yalnızca dedektörler kablosuzdur.​

Alarm sistemi sizi ve belirlediğiniz 5 telefon numarasını aramaktadır.

Sirenin kablosunun kesilmesi durumunda hemen devreye giren bataryası sayesinde sistem çalışmaya devam edecektir. Ayrıca sistem bu durumu sabotaj olarak algılayıp sizi arayacak ve siren ışıklı ve sesli olarak uyarı verecektir.